به سادگی در خانه تان آناناس خوشمزه بکارید

کاشت اناناس

برای کاشت اناناس در گلدان با گلابتون همراه باشید.

یک آناناس تازه انتخاب کنید. آناناس تازه باید برگ های آن سبز باشد نه زرد یا قهوه ای . پوست این میوه باید طلایی قهوه ای باشد و عطر آن هم کاملا به مشام برسد .کاملا به برگ ها توجه کنید که حشره ای نداشته باشد .این حشرات مانند لکه های کوچک مایل به خاکستری هستند. قسمت برگ یا تاج آناناس رو به کمک یه چاقوی تیز جدا کنین و سعی کنید که بهش آسیبی نرسونید.

کاشت اناناس

پس چند ردیف از برگ هارو هم جدا کرده تا کمی پایین تاج آناناس خالی شود .این کار کمک می کنه تا بعد از ریشه زدن و کاشتن کمی از ساقه بیرون از خاک بمونه. بعداز جدا کردن تاج آناناس آن رابرگردان کرده و به مدت چندروز یا یک هفته بگذارید تا خشک شود .

سپس شیشه یا لیوانی رو انتخاب کنید و اونو پر از آب کنید برای اینکار اگر سعی کنیم از آب جوشیده کاملا سرد شده استفاده کنیم یا آب معدنی خیلی بهتره چون آب شرب عموما دارای میزان کلر بالایی هست و بهتره این مورد رعایت بشه پس از گذشت چند روز ما شاهد رشد ریشه ها و تارک هایی در بخشی که داخل آب قرار دادیم می شیم و همونطور که در کلیپ مشاهده می فرمایید چنانکه رشد ریشه به حد قابل قبول رسید اون بخش ریشه کرده را در گلدان مناسبی بکارید.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Share:


نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − پنج =