بیماری‌های گل سانسوریا

بیماری‌های گل سانسوریا

مشکلات و بیماری‌های گل سانسوریا چیست؟

بیماری‌های گل سانسوریا از گیاهان مورد استفاده زیاد در خانه ها می باشد. سانسوریا (سانسوریا) یا شمشیری یا نیزه ای که در انگلیس گاهی به آن زبان مادر شوهر (Mother in lows tongue ) می گویند .

این جنس شامل ۶۰ گونه از گیاهان چندساله همیشه سبز است. گونه مورد نظر بومی غرب آفریقا بوده و ارتفاع آن درحدود ۴۵ سانتی متر ودر شرایط مناسب تا حدود یک متر می رسد.

برگهای این گیاه مستقیم و شمشیری شکل هستند. برگها سبز تیره بوده، رگههای نوار مانند عرضی خاکستری دارند. در نوع ابلق این گیاه زینتی، برگ ها مخلوطی ازسبز در متن و زرد در کناره ها هستند.

این گیاه نسبت به شرایط نامساعد محیطی مقاوم بوده ودر نقاطمختلف منزل می توان آن را نگهداری کرد .گل آن ساقه ای زیبا و معطر میباشدو در شرایط مناسب گل می دهد.این گیاه بومی مناطق گرمسیری آفریقای جنوبی است و به صورت بوته ای رشد می کند.

مراقبت و نگهداری:

نور :

نور کامل بهترین شرایط نوری این گیاه است ولی در سایه هم قادر به ادامه زندگی است، تابش مستقیم آفتاب را تحمل نمی کند.

کود:

کود مورد نیاز سانسویریا را می توان به میزان ۳ گرم در لیتر، هر هفته یکبار، از فروردین تا مهر ماه، مصرف نمود.

دما :

در زمستان تا درجه حرارت ۱۰ درجه سانتیگراد قدرت تحمل دارد ولی درجه حرارت مطلوب در این فصل ۱۶ است، در تابستان در درجه حرارت مطلوب برای انسان ۲۴ درجه .

آبیاری:

سانسوریا به علت داشتن ساقه های گوشتی و ابدار نیاز ابی پایینی داره پس از ابدهی بیش از حد ممکن خودداری کنید. ابیاری سانسوریا در تابستان هفته ای یکبار ودر زمستان ده روز الی دو هفته یکبارانجام میشه .

نکته: در ضمن از آبپاشی و غبار پاشی روی ساقه های این گیاه خودداری کنید.

خاک:

بهترین خاک مخلوطی از شن، ماسه، رس و مواد آلی یا همون “برگ پوسیده یا کود دامی پوسیده” البته به میزان کم. سانسوریا در خاک سنگین رشد بسیار مطلوبتری خواهد داشت.

مشکلات و بیماری‌های گل سانسوریا:

برخی از مشکلات اصلی
چروک شدن
باریک شدن
خم شدن
سیاه شدن برگها
زرد شدن برگها
ترک خوردن
گندیدگی سوختگی نوک برگها
پوسیدگی ریشه

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Share:


نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =