تکثیر گیاه پوتوس

تکثیر گیاه پوتوس

تکثیر گیاه پوتوس چگونه است؟

برای تکثیر پوتوس باید با یک چاقو یا قیچی استریل شده و تیز، ده الی پانزده سانتی متر از انتهای ساقه گیاه رو ببرید و برای ریشه دار شدن به مدت ده روز تا دو هفته توی ظرف آب قرار بدید. البته یادتون باشه هر سه الی چهار روز آب ظرف رو عوض کنید. بعضی ها بر این باور هستند که یک حبه قند درون آب پوتوس به ریشه دار شدن هرچه زودتر گیاه کمک میکنه. البته برای ریشه دار کردن گیاه میتونید بعد از قلمه گیری، گیاه رو در کوکوپیت مرطوب هم قرار بدید.

پوتوس رو میشه بهترین گیاه برای نگهداری در آپارتمان ها معرفی کرد. این گیاه نیاز زیادی به نور نداره و حتی از نور زیاد و مستقیم افتاب بیزاره. همچنین بسیار خوش قلق هست که برای پرورش در محیط کم نور آپارتمان عالیه.

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

نیاز پوتوس به نور

این گیاه نیاز نوری خیلی کمی داره، اما نوع ابلق این گیاه در شرایط پرنور تر رشد بهتری خواهد داشت. پوتوس برگ ساده رو میتونید در اتاق های بدون نورگیر و پنجره نگهداری کنید اما نوع ابلق پوتوس هر چقدر به پنجره جنوبی و منبع نور نزدیکتر باشه رشد و شادابی بهتری رو خواهد داشت. پس اگر منزلتون منبع نوری خوبی نداره پوتوس برگ ساده رو برای نگهداری انتخاب کنید.

**پوتوس و نیازهای ان

آبیاری و غبار پاشی پوتوس

در فصل تابستان دوبار در هفته و در فصل زمستان یکبار در هفته به ابدهی نیاز داره. در صورت غبار پاشی های زیاد و رطوبت محیطی بالا، برگهای پوتوس بسیار پهن و درشت خواهند شد.این گیاه بی آبی رو به غرق آبی ترجیح میده.

**رشد زیاد برگ پوتوس بر اثر رطوبت بالا

خاک مناسب پوتوس

پوتوس به خاکی سبک نیاز داره که این خاک ترکیب شده از خاک برگ، خاک باغچه و ماسه به نسبت های مساوی. البته برای تقویت خاک میتونید در تابستان ماهی یکبار و در زمستان سه یا چهار ماه یکبار کود مایع به خاک گلدونتون بدید.

مشکلات گیاه پوتوس

• اگه برگهای پوتوس خمیده و خشک شدن، این از نشانه های تشنگی و دمای بالای محیطه. پس گیاه رو ابیاری کنید و دمای محیط رو پایین بیارید.

• اگر گیاه بی جان و افتاده شده دلیل ان ابیاری زیاد گیاه است.

• اگر نوک برگ گیاه سوخته شده دلیل ان خشکی خاک و یا وجود قارچ و یا زیادی قارچ کش موجود در بافت خاک است.

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Share:


نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =