شهر گل محلات

شهر گل محلات

شهر گل محلات

شهر گل محلات شهر محلات در نزدیکی تهران است و به شهر گل های ایران معروف است. خیلی ها می گویند که این شهر پر از جاذبه های فراوان است اما، گل هایی که در این شهر پرورش پیدا می کنند عمده ی شهرت این شهر را سبب شده اند. در واقع، گردشگران زیادی در فصل های مختلف راهی شهر محلات می ‌شوند تا از باغات گل این شهر دیدن نموده و از نزدیک شاهد این آفریده‌ های الهی و افسانه‌ ای باشند.

محلات

شناخت جزایر ایران با صدور شناسنامه برای آن‌ها

سد شاه عباسی در طبس، نمونه ای بی نظیر از معماری ایرانی

از لحاظ جغرافیایی اگر بخواهیم محلات را مورد بررسی قرار دهیم، این شهر همانطور هم که در مقدمه ذکر کردیم، در جنوب تهران قرار گرفته است و در حدود ۲۶۲ کیلومتر با پایتخت ایران فاصله گرفته است. این شهر که در جنوب شرقی استان مرکزی قرار گرفته، از سمت شمال به قم و آشتیان، از طرف جنوب به اصفهان و گلپایگان، از غرب به خمین و اراک و از طرف شرق نیز به دلیجان محدود می‌ شود.

شهر محلات دارای هوایی بسیار تمیز و پاک است و همین هوای پاک، نبود آلودگی و شرایط مساعد طبیعی سبب شکل‌ گیری مزارع گل در سراسر این شهر شده است. به همین خاطر امروزه این شهر زیبا در واقع مهد پرورش گل های زینتی و پایلوت های گل‌ کاری کشور را به خود اختصاص داده است و به هلند ایران مشهور شده است.

از نظر آب وهوایی نیز این شهر دارای شرایطی است که آن را مناسب پرورش گل های رنگارنگ می کند. آب و هوای محلات در فصل بهار ملایم و مطبوع، در فصل تابستان گرم، در فصل پاییز معتل و در نهایت در فصل زمستان سرد و خشک است. از منظر توپوگرافی و پراکندگی جمعیتی نیز این شهر مطابق با سرشماری سال ۱۳۹۵ نیز بیش از ۵۵ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.

, , , , , , , , , ,
Share:


نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 2 =