قلمه زنی برگ بیدی 

قلمه زنی برگ بیدی 

روش قلمه زنی برگ بیدی

قلمه زنی برگ بیدی ویدیوی آموزشی تکثیر گیاه زیبای برگ بیدی ارغوانی را مشاهده کنید.

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

برای تکثیر برگ بیدی از راه قلمه زدن، باید در فصل تابستان اقدام نمایید. بدین ترتیب ابتدا باید یک ساقه محکم از گیاهتان توسط یک چاقو تیز جدا کنید. قلمه ای باید حداقل ۷ سانتی متر باشد. همچنین ساقه دارای گره هایی باشد. در انتهای قلمه هر چه برگ وجود دارد را جدا کنید. طوری که ۱ الی ۲ عدد برگ بر روی قلمه باقی بماند.

اصول مهم در پرورش و نکهداری برگ بیدی:

قلمه زنی برگ بیدی بعد از آماده شدن قلمه ها، باید آن ها را برای ریشه دهی در بستری با خاک کمپوست و ماسه بکارید. همچنین شما می توانید قلمه هایی را که آماده کردید. را درون یک لیوان آن یا تنگ آب قرار دهید تا ریشه دار شود.

به این نکته توجه داشته باشید. که اگر قلمه هایتان را درون خاک قرار دادید. اقدام به تعویض روزانه آب کنید. آبی که برای قلمه ها تهیه می کنید باید بدون املاح و کلر باشد.

برای کاشت قلمه ها درون گلدان باید قبل از اینکه قلمه ها را در خاک بکارید. ابتدا خاک آن را آبیاری نمایید. بعد با استفاده از مداد و یا خودکار در خاک سوراخ ایجاد کنید. و بعد قلمه را درون آن بکارید.

بعد از اتمام کاشت باید بستر هایی که قلمه ها را درون آن کاشتید. را به مکانی منتقل کنید. که دارای ۱۸ تا ۲۰ درجه دما باشد. از گذاشتن قلمه ها در معرض تابش مستقیم نور خورشید خودداری نمایید. در طول دوران ریشه دهی توجه داشته باشید. تا خاک گیاه خشک نشود.

* قلمه های برگ بیدی به سرعت ریشه می دهند، طوری که بعد از ۱ هفته شاهد رشد گیاهتان خواهید شد.

, , , , , , , , , , , , , , , , ,
Share:


نظرات

۳ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 2 =