مضرات کولر گازی برای گیاهان

مضرات کولر گازی برای گیاهان

آیا آب کولر گازی برای گیاهان مناسب است؟

مضرات کولر گازی برای گیاهان استفاده از آب کولر گازی برای گیاهان بستگی به نوع گیاه دارد. این آب به دلیل بالا بودن میزان املاح موجود در آن، باعث تجمع املاح می شود. استفاده از آب کولر گازی برای گیاهان بستگی به نوع گیاه دارد. به طور کلی در آبیاری گیاهان نباید به هیچ عنوان از آب کولر استفاده کرد.

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

آیا آب کولر گازی برای گیاهان مناسب است؟

مضرات کولر گازی برای گیاهان با رسیدن فصل گرما استفاده از کولر‌های گازی برای خنک کردن هوای محیط به ویژه در شهر‌های جنوبی کشورمان افزایش می‌یابد. یکی از مشکلات استفاده از کولر‌های گازی، آب زیادی است که در اثر فرآیند تبدیل بخارات آب موجود در هوا به مایع در نتیجه روشن بودن دستگاه تولید می‌شود. بنابراین ممکن است به این فکر افتاده باشید که از این آب تولید شده استفاده بهینه کنید. اما آیا آب کولر گازی برای گیاهان مناسب است یا نه؟ در این مقاله به این سوال به طور مشروح پاسخ داده‌ایم.

آبیاری گیاهان

آیا آب کولر گازی برای گیاهان مناسب است؟

نتایج تحقیقات نشان داده است آب خارج شده از کولر گازی در مقایسه با آب معمولی شهر بسته به منطقه مورد نظر دارای املاح به نسبت بیشتر و پ‌هاش اسیدی خواهد بود. همانطور که می‌دانید آب یکی از مهمترین حلال‌های شیمیایی است. در کولر‌های گازی که در اثر تبدیل بخارات و سرد شدن آن‌ها آب تولید می‌شود، به دلیل وجود دی‌اکسید کربن موجود در هوا و سایر ذرات معلق و عناصر موجود، این آب می‌تواند شامل غلظت بیشتری از املاح نسبت به آب شهری باشد که بسته به شرایط منطقه متفاوت خواهد بود؛ بنابراین نوشیدن این آب برای انسان و حیوانات مطلقاً ممنوع و استفاده از آن برای آبیاری گیاهان بستگی زیادی به نوع گیاه دارد.

قواعد کلی آبیاری گیاهان:

به طور کلی آبیاری گیاهان فضای سبز و گیاهانی که به املاح زیاد آب چندان حساس نیستند، با آب خارج شده از کولر گازی مشکلی ندارد و به نوعی استفاده بهینه از این آب‌های بازیافتی خواهد بود، ولی استفاده از آب کولر گازی برای اغلب گیاهان آپارتمانی که به املاح زیاد آب حساس هستند، توصیه نمی‌شود.

آبیاری طولانی مدت با آب کولر گازی برای گیاهان، باعث تجمع املاح در خاک و ایجاد مسمومیت در گیاه می‌شود.

آبریزش کولر گازی

نکته پایانی:

به نظر می‌رسد استفاده از آب ناشی از چگالش کولر‌های گازی برای بیشتر کاربرد‌های صنعتی، ساختمانی و رادیاتور ماشین قابل استفاده است و با مدیریت و برنامه ریزی برای استفاده از آن، میتواند بخشی از نیاز آبی جامعه در معرض را تأمین کند، همچنین در آبیاری فضا‌های سبز شهری بعد از انجام آزمایش‌های سنجش کیفیت آب شامل اندازه‌گیری پ. هاش آب، سختی آب و میزان مواد و املاح محلول در آن، می‌تواند بخشی از نیاز آبی فضا‌های سبز شهری را نیز برطرف کند.

, ,
Share:


نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + دوازده =