معرفی لیکوآلا کورداتا یا نخل بادبزنی

نخل لیکوالا کورداتا

نخل لیکوالا کورداتا یا نخل بادبزنی از خانواده پالم ها می باشد که دارای برگ های بادبزنی شکل می باشد که این برگ ها دارای چین های منظمی است که یکی از عوامل زیبایی لیکوآلا همین برگ های چین دار می باشد.

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

معرفی نخل لیکوالا کورداتا:

نام فارسی: لیکوالا کورداتا

خاستگاه: جنگل های بورنئو

نام های انگلیسی:

licuala cordata
نام علمی: licuala cordata

خانواده: ARECACEAE – اریکاسه

نام های دیگر : پالم – نخل بادبزنی

لیکوآلا کورداتا

مطالب مرتبط:

همه چیز درباره نخل شامادورا الگانس

نخل ماداگاسکار زیبای دوست داشتنی

توضیحات نخل لیکوالا کورداتا :

لیکوآلا با نام علمی “licuala cordata” دارای یک ساقه اصلی است که برگها توسط دمبرگ های بلندی که دارای تیغ های ریزی می باشند ، از ان منشعب می شود این برگ ها رنگ سبز بسیار ملایمی دارند که در زمان اولیه رویش سبز کم رنگ می باشد و کم کم به رنگ سبز سیر متمایل می شود .

لیکوآلا از گیاهانی بسیار مقاومی است که بومی جنگل های بورنئو می باشد و در این مناطق به صورت درختان زیبایی رشد کرده و در بعضی فصول سال به میوه دهی می رسد

شرایط نگهداری و مراقبت از نخل بادبزنی :

نور مناسب لیکوالا :

نخل لیکوآلا به مکانی نیم سایه احتیاج دارد و در محیط های مرطوب از رشد بسیار خوبی برخوردار می باشد ،این شرایط مربوط به زادگاه لیکوآلا می باشد اما شرایط مطلوب برای این گیاه در آپارتمان ها به این صورت می باشد که بهترین مکان محیطی با نور غیر مستقیم به دور از تابش مستقیم خورشید می باشد زیرا این تابش مستقیم باعث سوختگی برگ های لیکوآلا می شود .

نخل لیکوآلا کورداتا

دما مورد نیاز لیکولا :

دمای مناسب ۲۹-۱۶ درجه سانتیگراد؛ ولی به هوای سرد مقاوم است

نحوه آبیاری لیکوالا :

خاک بایستی مرطوب بماند؛ از آب ولرم برای آبیاری استفاده نمایید. آبیاری لیکوآلا در هفته ۲ تا ۳ نوبت می باشد که باید به صورت کامل انجام شود (سیراب) البته هرچه محیط مرطوب تر باشد لیکوآلا از رشد بهتری برخوردار است از این رو پاسیو های آپارتمان ها یکی از محیط های ایده آل لیکوآلا می باشد.

خاک:

ترکیبی از خاک رس+خاک برگ و کود دامی پوسیده مناسب است.

کوددهی و تغذیه :

کوددهی لیکوآلا ماهیانه یکبار می باشد که بهترین کود کریستالون ۱۸ درصد یا همان کریستالون مخصوص می باشد که به میزان ۲ گرم در یک لیتر آب محلول می شود و به لیکوآلا داده می شود.

عوارض و مشکلات لیکوالا :

شایع ترین عارضه ایی که در لیکوآلا دیده می شود سوختگی نوک برگ های لیکوآلا می باشد که دارای دو علت عمده می باشد ،یکی قرار دادن لیکوآلا در معرض تابش مستقیم نور خورشید و دیگری عدم آبیاری صحیح لیکوآلا می باشد که این عارضه با دقت در نحوه آبیاری و همچنین دقت در محل قرار دادن لیکوآلا مرتفع می شود .

تکثیر:

از طریق بذر می توانید این گیاه زیبا را تکثیر کنید.

, , , , , , , ,
Share:


نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − شش =