نگهداری گیاه پول چینی

نگهداری گیاه پول چینی

روش نگهداری گیاه جالبِ پول چینی

نگهداری گیاه پول چینی دلیل نام گذاری این گیاه به نام (پول چینی) یا (Chinese money plant)، برگ های سکه مانند براق آن است. پول چینی به مراقبت خاصی نیاز ندارد و برای روی میز و قفسه عالی است. عده ای باور دارند که اگر در خاک آن سکه ای بگذارید، برای شما شانس و ثروت می‌آورد. امتحانش که ضرر ندارد، پس سکه را فراموش نکنید!

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

گیاه پول چینی دارای برگهای ضخیم سبز پررنگ و ساقه های کوتاه هست. بسیار شبیه گیاه قاشقی است اما زیباتر!

با گُلابتون همراه باشید تا روش نگهداری گیاه پول چینی را بدانید.

شرایط نگهداری پول چینی:

نور:

نور غیر مستقیم خورشید و خاک زه کشی شده، تمام چیزی است که پول چینی از شما می‌خواهد. نور مستقیم خورشید باعث سوختن برگهای او می‌شود.

آبیاری:

بین هر وعده آبیاری اجازه دهید تا خاک کمی خشک شود. آن را بیش از حد آبیاری نکنید، هفته ای یکبار در زمستان و دوبار در تابستان کافی است. اگر برگ‌های آن ریخت، یعنی گیاه تشنه است!

کوددهی:

در بهار و تابستان برای تقویت رشد، به گیاه کود مایع اضافه کنید.

تکثیر:

به راحتی می توانید گیاه پول چینی را تکثیر کنید بهتر است در اوایل بهار این کار انجام گیرد و از ساقه برش بزنید و در اب ریشه دار کنید وقتی ریشه ها به اندازه ۴ سانتی متر رسید می توانید به گلدان با خاک مرطوب منتقل کنید.

سمی بودن:

گیاه پول چینی برای کودکان و حیوانات خانگی سمی نیست.

اگر باز هم سوالی در رابطه با روش نگهداری گیاه پول چینی دارید می‌توانید زیر همین پست کامنت بگذارید تا کارشناسان متخصص گیاهان ما به شما پاسخ دهند.

تعویض گلدان گیاه پول چینی:

در صورتی که احساس کردید گل شما به اندازه ای بزرگ شده که گلدان قبلی برایش تنگ است؛ نوبت آن رسیده تا با تعویض گلدان مکانی راحت تر و بزرگتر برای آن در نظر بگیرید. بدین منظور بهتر است اجازه دهید خاک درون گلدان تا حدودی خشک شود، سپس با آماده کردن گلدانی بزرگتر اندکی خاک تازه در آن بریزید. سپس به گلدانی که حامل گیاه پول چینی است چند ضربه بزنید تا گیاه به همراه خاک از گلدان جدا شود. در این مرحله به آرامی و بدون آسیب رساندن به ریشه های گل مقداری از خاک های قدیمی را از گیاه جدا کنید و آن را درون گلدان جدید با خاک تازه بنشانید. معمولا می توانید تعویض گلدان گل پول چینی را به صورت سالیانه و در یک سال یک بار انجام دهید.

گیاه پول چینی چه ویژگی هایی دارد؟

در بسیاری از موارد گیاه پول چینی را مقاوم ترین گیاه آپارتمانی می دانند؛ چرا که در برابر شرایط محیطی و دمایی مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد و آسیب پذیری آن بسیار کم است. گیاه پول چینی در فضاهای کم نور نیز به خوبی رشد و نمو می کند به همین دلیل در محیط هایی که از نور کافی نیز برخوردار نباشند نیز می توان از این گیاه استفاده نمود. گیاه پول چینی که از جمله محبوب ترین گل های آپارتمانی به شمار می رود گیاهی سایه دوست است و برای ادامه حیات خود نیازی به نور مستقیم آفتاب نیز ندارد؛ بنابراین می توان گفت رشد گل پپرومیا پینه آ در زمستان و فصل های سرد سال متوقف نخواهد شد.

سمی بودن:

گیاه پول چینی برای کودکان و حیوانات خانگی سمی نیست.

مشکلات پول چینی:

سوال مخاطب:

این هم سومین گیاه بیمار من هست، پیله آ یا پول چینی، که طبق معمول خوب بود وقتی خریدمش اما توی خونه بعد از چند روز شروع کرد به ریختن برگهای خودش و طوری که اللم همین مونده در تصویر که میترسم همین دوتا برگ بزرگش هم بریزونه.. واقعا نمیدونم علتش چی می‌تونه باشه. خاکشو عوض کردم، گلدونشو بزرگتر کردم چون ‌‌‌‌‌‌وقت ی خریدم ریشه هاش از ته گلدون زده بود بیرون و آبیاری بین دو خشک شدن.

جواب گلابتون:

سلام عوامل متعددی این عارضه را باعث می‌گردد. تعویض گلدان و اصولا شوک وارده به هر علت مانند جا به جا شدن گیاه از محلی به محل دیگر یا از درجه حرارت و شرایط نوری خاص به حرارت و نور شدید یا کم میتواند باعث این عارضه باشد.

, , , , , , , , , , , , , , ,
Share:


نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 10 =