پیرومیا آمیگو مارسلو را بهتر بشناسید

نگهداری و مراقبت از پیرومیا آرمیگو مارسلو

پیرومیا آرمیگو مارسلو یک گونه بسیار وسیع از گیاهان است که بیشتر اوقات برای شاخ و برگ گیاهان زینتی استفاده می شود. Peperomia Amigo Marcello برگهای کوچک به شکل الماس سبز دارد و بسیار شیرین و جمع و جور است. آنها نور غیر مستقیم روشن و آبیاری را دوست دارند وقتی که انتهای سطح خاک خشک است. منشا آنها از منطقه آمازون در آمریکای جنوبی است.

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

پیرومیا آمیگو مارسلو
پیرومیا آمیگو مارسلو

نگهداری پیرومیا آمیگو مارسلو:

دمای ایده آل ۶۵-۷۵ºF (18-24ºC) و کمتر از ۵۰ºF (10ºC) نیست.

نور پیرومیا آمیگو مارسلو:

نور روشن و برای انواع متنوع مقداری نور مستقیم خورشید (چند ساعت) می تواند به رشد خوب آنها کمک کند. اگر برگها به رنگ سبز تیره هستند ، بهتر است آفتاب مستقیم ندهید زیرا به آنها آسیب می رساند ، اما اگر نور کافی فراهم نشود ، انواع متنوع ممکن است تنوع آن را از دست بدهند. پنجره های رو به جنوب ، شرق یا غرب بهترین گزینه هستند ، اما دوباره به رنگ برگ بستگی دارند.

ابیاری پیرومیا آمیگو مارسلو:

آبیاری پیرومیا آرمیگو مارسلو نسبتاً آسان است. اجازه دهید خاک بالا کاملا خشک شود و سپس کاملاً آبیاری کنید. شما نمی خواهید این گیاه را بیش از حد آبیاری کنید و اجازه دهید خاک غرقاب شود …. بنابراین ممکن است بهترین کار این باشد که وقتی برای اولین بار رشد گیاه Peperomias را شروع می کنید ، به سمت کم و بیش از آن خم شوید ، زیرا در مقایسه با آبیاری زیاد می توان آسیب کمتری دید.

در طول زمستان با کمبود آب آب کنید زیرا برگهای ضخیم آب را ذخیره می کنند ، بنابراین زیاد نگران خشک شدن خاک نباشید.

خاک پیرومیا آرمیگو مارسلو:

خاک با پایه ذغال سنگ نارس بهتر است استفاده شود که به خوبی زهکشی شود. ۲ قسمت ذغال سنگ نارس و ۱ قسمت پرلیت یا شن و ماسه مخلوط خوبی است. سایر مخلوط ها به خوبی کار خواهند کرد ، اما نکته اصلی این است که محیط خوب تخلیه شود و به خوبی هوادهی شود.

تعویض گلدان:

خیلی از اوقات نیازی به اندازه گیری مجدد یا گلدان نخواهید داشت زیرا این گیاه دارای سیستم ریشه ای کوچکی است. بهتر است سالانه خاک یا حداقل سطح خاک را عوض کنید و اگر گیاه جوانی گلدان فعلی خود را رشد داده است ، ممکن است در بهار یک اندازه بزرگ کنید. خم شدن به سمت گلدان کوچکتر بهتر از بزرگ بودن گلدان برای جلوگیری از غرق شدن خاک است. گلدان های کم عمق گزینه خوبی برای Peperomias هستند.

کود:

در طول بهار – در حالی که گیاه در حال رشد است هر ۲ هفته یک بار و در طول تابستان هر ماه یک بار از کود مایع رقیق شده استفاده کنید. از پاییز تا بهار نیازی به تغذیه نیست.

رطوبت:

این گونه محیط مرطوب را دوست دارد. در ماه های گرم می توانید برگ ها را غبارآلود کنید و یا گیاه را روی یک سینی سنگریزه قرار دهید و در پایین آن آب قرار دهید. اگر هوا خشک نیست ، اکثر خانه ها باید از نظر رطوبت طبیعی مناسب باشند.

تکثیر:

یک روش آسان برای تکثیر ، برداشتن چند سانتی متر قلمه نوک ساقه است. نوک (دمبرگ) را با حدود ۵ – ۸ سانتی متر نوک که یک یا دو برگ روی آن قرار دارد ، بردارید. قلمه را در یک گلدان بسیار کوچک با مخلوط گلدان تازه که مرطوب است بکارید و سعی کنید دمای گرم حدود ۲۰ درجه سانتیگراد (۶۸ درجه فارنهایت) و نور زیاد را فراهم کنید (گرما و نور عامل موفقیت است).

ممکن است بخواهید از یک هورمون ریشه زایی روی قلمه کاشته شده استفاده کنید.

پیرومیا آمیگو

پیرومیا آمیگو
پیرومیا آمیگو

همچنین می تواند با قلمه های برگ تکثیر شود ، اگرچه انواع متنوع ممکن است تنوع آن را از دست بدهند. ممکن است بخواهید آزمایش کنید و چند برگ و نکات ساقه را امتحان کنید تا ببینید چه روش تکثیر برای شما بهتر است. من اجازه می دهم که برگها یا قلمه های نوک ساقه در روز خشک شوند تا زمانی که کاشته شوند. منتظر رشد جدید باشید و مراقب باشید که به محض اینکه رشد زیادی رخ داد ، اندازه یک گلدان را بیش از حد آب نکنید.

هرس:

اگر ساقه ها و برگ ها بیش از حد رشد می کنند می توانید قسمت بالای ساقه ها را بیرون بکشید تا رشد را متوقف کنید ، در غیر این صورت از نظر ظاهری شروع به رشد دوک و غیر فرم می کنند. برای بهتر جلوه دادن آنها ، سعی کنید آنها را بزرگ کرده و هرس کنید تا ظاهری پر بوته از خود نشان دهند.

, , , , , , , ,
Share:


ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =