خشک کردن گل

خشک کردن گل

گل ها هدایای خاطره انگیزی هستند و خشک کردن گل  می تواند تا همیشه آن خاطره را برای ما زنده نگاه دارد . برای خشک کردن انواع گل با این مطلب همراه باشید.

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط:

بهترین گیاهان مناسب آشپزخانه را بشناسید!

روش پرس کردن گل ها :

دستگاه پرس از دو صفحه ی نئوپان که دارای سوراخ هایی در ۴ طرف بوده تشکیل شده است که به وسیله ی پیچ و مهره روی هم بسته میشوند. در روش پرس کردن ابتدا گل ها را در لای روزنامه قرار می دهیم.

سپس آنها را بین دو صفحه دستگاه پرس می گذاریم و پیچ را محکم کرده تا گل ها کاملاً تحت فشار باشند و خشک شوند. گل ها را طوری بین روزنامه قرار دهید که فرم آن بهم نخورد و قسمت روی گل به طرف پایین باشد.

گل های جعفری و داودی را بهتر است با روش پرس کردن خشک نکنند بلکه آنها را در روی جعبه در هوای آزاد طوری که سر آنها بالا باشد خشک کنند.
گلهایی از قبیل ژریرا، بنفشه، داودی مینیاتوری، مارگیرت، و همچنین گل ها و برگ هایی که ارتفاع و عمق کمتری دارند، را می توان با روش پرس کردن، خشک کرد.
در موقع چیدن گل، وسط آن را با دست فشار دهید تا برای پرس شدن آماده شود. اگر دستگاه پرس در دسترس نباشد می توان از تعدادی کتاب سنگین برای این کار استفاده کرد.

بسیاری از گیاهان را می توان با مواد شیمیایی جاذب الرطوبه خشک کرد. مخصوصاً گیاهان حساس مانند ارکیده و لیلیوم که در مواد شیمیایی بهتر خشک می شوند.

خشک کردن گل
خشک کردن گل

موادی را که برای خشک کردن گل ها بکار می برند عبارت است از:

سیلیکا ژل، بُراز، نمک، اسید بوریک، زاج، آرد ذرت و شن. سبکترین و مناسبترین ماده شیمیایی براز است که برای کارهای هنری و خشک کردن گلها مورد استفاده قرار میگیرد که در داروخانهها موجود است. البته سیلیکا ژل را هم میتوان از داروخانه خریداری کرد.

برای خشک کردن گل توسط براز:

ابتدا مقداری از ماده را داخل ظرفی می ریزیم و گل را به آرامی در روی آن قرار می دهیم. سپس مقداری براز را روی گل می پاشیم و هر از چند گاهی ظرف را تکان می دهیم تا براز کاملاً روی تمام گلبرگها را بپوشاند.

اگر براز حالت چسبندگی داشت کمی آرد ذرت را با آن مخلوط میکنیم تا از چسبندگی مواد به گل جلوگیری شود.

روش خشک کردن گل ها بوسیله شن :

برای این منظور می توان از شنهای ساحل دریا استفاده کرد. ابتدا شنها را شسته تا کاملاً تمیز شوند. سپس گلها را در داخل شن می خوابانیم. باید دقت داشته باشیم که سنگریزه های درشت در میان شنها نباشد تا آسیبی به گلبرگ های گل وارد نشود.

خشک کردن با مواد شیمیایی نظیر سیلیکا ژل :

سیلیکا ژل یک ماده شیمیایی است که نوع مرغوب آن به رنگ آبی آسمانی است. این ماده وقتی که رطوبت به خود میگیرد به رنگ صورتی میشود. ولی میتوان دوباره از آن استفاده کرد. برای این منظور آن را در فر گاز قرار میدهیم تا خشک شود و دوباره به رنگ آبی در آید.

به وسیله فرو بردن کاغذ تورنسل در سیلیکا ژل میفهمیم که سیلیکا رطوبت دارد یا خیر. اگر مرطوب باشد رنگ کاغذ تورنسل تغییر می کند. توجه داشته باشید که هر یک از مواد شیمیایی خشک کننده بعد از هر بار مصرف دوباره قابل استفاده هستند.

سیلیکا ژل کاملاً رطوبت را از گل می گیرد و باعث می شود که بعد از آن هم گل رطوبت به خود نگیرد. دانه های سیلیکا ژل کمی درشت هستند و باید آنها را بوسیله آسیاب و یا وسایل دیگر خرد کنیم و به وسیله چای صاف کن آن را روی گل بپاشیم تا دانهه ای درشت سیلیکا ژل لای گلبرگ ها فرو نرود. معمولاً ارتفاع شاخه گلی را که در مواد شیمیایی خشک می کنیم باید ۲ تا ۵/۲سانتیمتر باشد. هر طوری که گل را در مواد بگذاریم به همان شکل خشک خواهد شد. معمولاً برای خشک کردن گل های حساسی چون لیلیوم، آنتریوم و … از مواد شیمیایی استفاده می کنیم تا شکل ظاهری گل تغییر نکند.

طربقه ی پرس کردن گلها بوسیله کتاب :

هرگاه دستگاه خاص پرس در دسترس ما نبود از کتابهای سنگین برای خشک کردن گل استفاده میکنیم. بدین طریق که گل ها را لای کاغذ با روزنامه قرار داده و در بین صفحات کتاب پایینی قرار میدهیم. سپس یک آجر، اتو با هر وسیلهی سنگین را روی کتابها میگذاریم. البته توجه داشته باشید که از روزنامه با چاپ مشکی استفاده می کنیم و روزنامه با چاپ رنگی برای این کار مناسب نیست و رطوبت به خود نمی گیرد.

سعی می کنیم وسط گل هایی را که کمی برجستگی دارند با انگشت فشار دهیم تا کاملاً خوابیده شوند. در روزهای اول هر ۱۲ ساعت یک بار به گل ها سر می زنیم و اگر ممکن باشد روزنامه های آنها را عوض می کنیم تا سریعتر خشک شوند. مدت خشک شدن گل ها در این روش ۱۰الی ۱۲روز می باشد. برای خشک کردن انواع برگ ها، گل بنفشه، ژریرا و داودی و مینیاتوری این روش مناسب است.

خشک کردن گلها در محلول گلیسیرین و آب داغ :

برای میوه های خوش های (مثل انگور) و شاخه های آکالیپتوس از این روش استفاده می شود. بدین صورت که یک قسمت گلیسیرین را با دو قسمت آب مخلوط می کنیم (ابتدا مقداری نمک را در آب داغ حل میکنیم) و شاخه ها را در آن فرو می کنیم.

, , , , , , , , , ,
Share:

نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =

دسته بندی مطالب