گل جاد وین

گل جاد وین

گل جاد وین  Jade Vine یا Strongilodon largeifolia یکی از نایاب ترین و زیبا ترین گلهای موجود در کره زمین است.جالبترین نکته درباره‌ی این گل رنگ آن است. گلبرگ‌های این گیاه رنگ آبی مایل به سبز (لاجوردی) دارد. گفته می‌شود که اصالت این گل به جنگل‌های بارانی فیلیپین برمی‌گردد. قد گل جید وین نیز چیزی در حدود ۱ متر است.

از جمله گیاهان بلندقد به شمار می‌آید. اغلب، این گل را با بوته‌های نخود و لوبیا در یک خانواده قرار می‌دهند. بد نیست بدانید که امروزه شمار جید وین‌ها به شدت رو به کاهش است. زیرا جنگل‌ها و مناطق مناسب برای آن‌ها رو به نابودی گذاشته‌اند.

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

استرانگیلدونیا

استرانگیلدونیا Jade Vine (ماکروبوتری های استرانگیلدون) – گیاه از خانواده حبوبات ، گونه ای از جنس Strongilodon است. که در جنگل های استوایی جزایر فیلیپین وحشی می شود. این گیاه اغلب در کشورهای گرمسیری و نیمه گرمسیری به عنوان زینتی کشت می شود.

مطالب مرتبط:

اصول نگهداری گیاه خاصِ کوکب

این گل در شب می درخشد؛ گل ژینورا (گل شب تاب)

معرفی گل نازِ ناز یخی و نگهداری از آن

گل جاد وین
گل جاد وین

در مورد جاد وین بیشتر بدانید:

مدت طولانی اعتقاد بر این بود که گیاه قادر به شکوفه نیست. واقعیت این است که تاک یشم یک گل نسبتاً دشمنی است. حتی در شرایط طبیعی به هیچ وجه همیشه گل سرسبز سرسبز نمی دهد.

بنابراین ساکنان محلی جزایر برای مدت طولانی تصور می کردند که یک گیاه لوبیا کاملاً غیر ضروری است. از آن هیچ میوه ، حتی گل وجود ندارد. اما نظر وقتی تغییر کرد که یک بار روی یک گیاه دیدند که گلهای سرسبز و زیبایی غیرمعمول دیده می شود. به طول حدود ۹۰ سانتی متر می رسد.

رنگ آنها به قدری روشن و آبدار بود که گیاه بلافاصله جید لقب گرفت. تاک – از آنجا که برخی از گونه های این گیاه دارای ساقه های خزنده بودند. در نتیجه ، ما در حال حاضر به یک گیاه با سابقه طولانی رسیده ایم – یک تاک یشم.

گیاه لاجوردی

تا به امروز ، این گیاه در لیست گونه های محافظت شده گنجانده شده است. زیرا تا همین اواخر حتی به طور کامل منقرض نیز در نظر گرفته می شد. در حال حاضر ، کشت آن به شدت کنترل می شود.

در انگلستان، باغ گیاه شناسی رویال بخش کاملی برای پرورش تاک های یشم دارد. که بهترین متخصصان آن را مشاهده می کنند. با وجود این واقعیت که این گل نسبتاً دشمنی است. اما در باغ نسبتاً بی پروا احساس می شود ، بنابراین می توان با آزمایش انواع مختلف این شگفت انگیز و برخلاف سایر گیاهان ، آزمایش کرد.

, ,
Share:


ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 14 =