کراسولا مورگانز بیوتی بهترین کراسولای جهان

مورگان-بیوتی

گلابتون: کراسولا مرگانز بیوتی یک گیاه کوچک است که تا ارتفاع و پهنای ۱۰ سانتی متر رشد میکند.دارای برگ های بزرگ،ضخیم و مسطح به رنگ نقره ای مایل به سبز است. گل هایی به رنگ صورتی مایل به قرمز دارد که به صورت خوشه ای هستند و عمر کوتاهی دارند،فصل گلدهی در زمستان تا اویل بهار است.

نگهداری و تکثیر کراسولا مورگانز بیوتی:

نگهداری از کراسولا مورگانز بیوتی بسیار آسان است اما مستعد بیماری های قارچی است.

آبیاری:

همچون ساکولنت های دیگر آبیاری بیش از حد باعث مرگ گیاه می شود قبل از آبیاری اجازه دهید تا خاک کاملا خشک شود. آب جمع شده در زیرگلدانی را همواره خالی کنید. بعد از آبیاری دقت کنید که آب اضافی دقایقی بعد از داخل گلدان خارج شود.

گیاه-کراسولا
گیاه-کراسولا

تکثیر کراسولا مورگانز بیوتی:

تکثیر مورگانز بیوتی به راحتی با برگ و تقسیم بوته امکان پذیراست.میتوانید برگ را در خاک مخصوص کاکتوس کاشته و گلدان را با نایلون کاور کنید تا جوانه بزند.

تعویض گلدان:

اگر به تعویض گلدان اقدام کردین حتما این کار رو در فصل گرم سال انجام بدین و قبلا از انجام این کار از خشک بودن کامل خاک اطمینان داشته باشین بعد به آرومی خاک رو از ریشه جدا کنید.دقت کنید اگر ریشه ی پوسیده و خشکی دیدین از گیاه جدا کنید و اگر در ریشه بریدگی وجود داشت به قارچ کش آغشته کنید،گیاه رو در گلدان جدید قرار داده و به آرومی خاک رو اضافه کنید.یک هفته بعد از کاشت میتونید آبیاری کنید.

نور:

نور فراوان را دوست دارد. نقطه ای نورانی در اتاق با نور فراوان ظهرگاهی متفاوت است.

دما:

حداقل درجه ۴ درجه است، اکسیژن هوای پاک در تابستان مورد پسند آن است.

Share:


ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شانزده =