گیاهان نشاط آور خانگی

گیاهان نشاط آور خانگی

معرفی گیاهان نشاط آور خانگی

گیاهان نشاط آور خانگی برخی از گیاهان مانند داروهای ضد افسردگی هستند و زندگی را به شما باز می گردانند. زمانی که شرایط کمی دشوار می شود، هر حس مثبتی می تواند شما را به سمت دیدگاه مثبت در زندگی ببرد. همانطور که مراقبت از خود در زمان مشکلات زندگی تاثیر بسزایی دارد، برایتان شگفت آور است که بدانید محیط اطراف نیز نقش مهمی در حس و حال شما دارند. خصوصا زمانی که در محیط  گیاهان نشاط آور خانگی وجود داشته باشد.

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

در این روزهای عجیبی که می گذرانیم، بیش از گذشته در خانه ماندن را تجربه می کنیم و در کنارش، به گفته بسیاری از روانشناسان، ممکن آسیب های جدیدی از نوع افسردگی را نیز تجربه کنیم. در هر صورت این وضعیتی است که کرونا برای ما به وجود آورده و باید تا می توانیم آن را به شرایط بهتری تبدیل کنیم.

بنابراین در ماه چند نوع از گیاهان نشاط آور خانگی و گلدار را به شما معرفی می کنیم که باعث کاهش استرس و حتی افزایش شادی در محیط خانه می شوند:

  • گیاه ریحان
  • گل شمعدانی
  • پاپیتال
  • سرخس بوستون
  • اسطوخودوس
  • گل رز
  • ارکیده
  • رزماری
  • گل برف
  • نخود گل

ریحان کاهش دهنده استرس در خانه

ریحان یکی از سبزی های خوراکی و قابل کشتی است که تاثیر زیادی بر بهتر شدن حال و هوای شما دارد. تاثیرات مثبت گیاه ریحان به علت ترکیب لینالول است که موجب عطر و بو و طعم خوب آن می شود.

گل شمعدانی در کنار پنجره، کاهش استرس

گل های زیبا، فرم جذاب و رنگ های پر رنگ این گیاه باعث شادابی شما می شود. رایحه ملایم گل شمعدانی که شبیه گل رز نیز هست، باعث آرامش اعصاب و روان می شود.

گیاه عشقه با نگهداری راحت برای افزایش شادی در خانه

اگر گیاه عشقه یا پاپیتال را در دکوراسیون منزل خود نگهداری کنید، متوجه می شوید با وجود این گیاه که مراقبت کمی هم نیاز دارد تنفس شما روان تر و آسانتر می شود. پاپیتال به عنوان یکی از برترین گیاهانی است که بطور طبیعی هوا را پاکیزه می کند.

سرخس بوستون، گیاهی برای درمان استرس و افسردگی

مانند گیاه عشقه، سرخس بوستون نیز هوا را فیلتر کرده، و تا ۱۸۶۳ ماده سمی را در ساعت از بین می برد. این نکته بطور قطع می تواند آرامش ذهن و روان برای شما به همراه داشته باشد.

اسطوخودوس با رایحه عالی، آرامبخش در فضای داخلی خانه

عطر اسطوخودوس از زمان های قدیم به عنوان کاهش دهنده حس خشم و آرامش بخش شناخته می شود. زمانی که یک شمع معطر را روشن می کنید، رایحه طبیعی و تازه اسطوخودوس فضا را بطور مداوم خوشبو می کند.

گل رز زیبا، افزایش شادابی و سرزندگی

هیچ کسی نیست که گل رز و رایحه خوش آن را دوست نداشته باشد و البته زیبایی خیره کننده گل رز را هم نمی توان از قلم انداخت. طبق مطالعات انجام شده، کارمندان شرکت هایی که روزانه امکان نگاه کردن گل رز را دارند، احساس آرامش و راحتی بیشتری می کنند.

اسپاتی فیلوم در دکوراسیون اتاق خواب برای کاهش اضطراب

اسپاتی فیلوم، تمیزکننده هوا

اگر زمان زیادی از روز را در فضای داخلی خانه خود سپری می کنید، گیاه زیبای اسپاتی فیلوم را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید. اسپاتی فیلوم عوامل قارچی محیط را از بین می برد و مانند یک تمیز کننده هوای گیاهی و طبیعی عمل می کند.

گل ارکیده در کنار پنجره، شادی بخش در فضای داخلی
ارکیده، کاهش دهنده استرس

گیاه دلپذیر و زیبای ارکیده به عنوان یکی از گیاهان لوکس که در دسترس وجود دارد، شناخته می شود. این گیاه در طول سال گل می دهد و به علت زیبایی و رنگ فوق العاده ای که دارد احساس شادابی و خوشی را برای شما به ارمغان می آورد. خصوصا در روزهای سرد و بدون برگ و سبزینگی سال گل ارکیده تاثیر خوبی بر حس و حال شما می گذارد. متخصصین فنگ شویی به دلیل اینکه گیاه ارکیده انرژی مثبت را افزایش می دهد، علاقه زیادی به استفاده از آن در دکوراسیون داخلی دارند.

رزماری و عطر مسحور کننده، شادی بخش در خانه

گل رزماری
گل رزماری

از نظر تاریخی، گیاه رزماری نمادی از یادآوری آرامش درونی است. گمان می شود ارتباطی که ایجاد می شود به دلیل عطر مسحور کننده برگ های سوزنی رزماری است که روزهای آفتابی را به خاطر افراد می آورد.

گل برف، کاهش دهنده استرس و افسردگی

گل برف
گل برف

بر اساس مطالعه سه ماهه انجام شده بر روی گیاهانی که احساسات مثبت را تحریک می کنند، گل برف یکی از گیاهان محبوبی است که حس و حال شادی ایجاد می کند. این نکته به دلیل عطر گل های کوچک سفید رنگ است که خاطرات خوش را در ذهن می پروراند.

گل نخود، گیاهان نشاط آور خانگی برای درمان استرس و افسردگی

گل نخود
گل نخود

گل های زیبای گیاه نخود گل، در مطالعات انجام شده مانند گیاه گل برف به عنوان گیاهان تسلی بخش شناخته می شود. نتایج نشان می دهد تماشای گل نخود باعث یادآوری خاطرات خوش کودکی می شود.

ترفندهای نگهداری از گیاهان نیاز به دانش دارد و با داشتن اطلاعات کافی می توانید از گیاهان به بهترین شکل نگهداری کنید. بخش باغبانی اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار می دهد.

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Share:


نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =