گیاه ضد سرطان خارگوش

گیاه ضد سرطان خارگوش

خاراگوش قویترین داروی گیاهی ضد سرطان

گیاه ضد سرطان خارگوش تحقیقات جدید نشان داده اند که همه سلول های سرطانی شامل سرطان پستان، سرطان خون، سرطان کیسه صفرا، سرطان ریه، سرطان مثانه، سرطان مغز، و سرطان پروستات توانایی مقاومت در برابر این گیاه دارویی که به نام افسنطین شیرین یا خاراگوش نیز شناخته می شود را ندارند.

در اینستاگرام گلابتون ما را دنبال کنید.

گیاه افسنطین دارای طبع گرم و خشکی است و جهت معالجه بیماری های افسردگی ،بی خوابی ،کم خونی و سرگیجه مورد استفاده قرار می گیرد. این داروی گیاهی همچنین دارای خواص ضد کرم روده نیز هست.

«مهم»!

مصرف در دوران بارداری و شیردهی و افرادی که سابقه خونریزی معده، بواسیر و یا بینی ذارند ممنوع است. مصرف بیش از حد و نامتعادل این گیاه ایجاد مسمومیت کرده و عوارضی مانند تشنج و حالات عصبی شدید دارد.

افسنطین از قدیمی ترین گیاهان دارویی شناخته شده است که امروزه در سطح وسیعی کشت می شود. این گیاه در مناطق معتدل رشد خوبی دارد. در قدیم از این گیاه به عنوان نوعی سبزی خوراکی استفاده می شد ولی امروزه بیشتر استفاده دارویی دارد. این گیاه سرشار از فسفر، ویتامین و سایر مواد مغذی است که ارزش غذایی بالایی دارد به همین منوال سلامت انسان را تضمین می کند. افسنطین بومی مناطق آسیا و اروپا می باشد.

خاراگوش

ضد سرطان:

افسنطین شیرین حاوی ترکیبی به نام آرتمیسینین است که علت از بین رفتن سلول های سرطانی در صورت وجود این گیاه محسوب می شود. آرتمیسینین هر چیزی را از انگل تا باکتری، قارچ و سلول سرطانی می کشد، در شرایطی که کاری با سلول های سالم ندارد.

افسنطین شیرین حاوی ترکیبی به نام آرتمیسینین است که دلیل ناتوانی بقای سلول های سرطانی در حضور این گیاه محسوب می شود. آرتمیسینین هر چیزی را از انگل تا باکتری، قارچ و سلول سرطانی می کشد، در شرایطی که کاری با سلول های سالم ندارد.

افسنطین یا افسنتین wormwood گیاهی است علفی، پایا، به ارتفاع ۸۰–۱۲۰ سانتیمتر. گیاهی است دارویی و در طب سنتی برای دفع کرم روده استفاده می‌شده‌است. هم‌چنین یکی از مواد تشکیل‌دهنده در شراب ورموتاست. این گیاه به علت دارا بودن توژون خاصیت روانگردان دارد.

این داروی گیاهی با نامهای دیگیری چون افسنتین کبیر، مروه، کشوثای رومی، خترق، خاراگوش، قورت اودی، سینسوس، مجری، ربل، دسیسه، شیح رومی، افسنتین رومی، اسبسنت، سلیسینوس، افنیثون، کمثوثا، گول‌هه‌نگ، واش، افسنتین بحری، شیح، افسنتین صغیر، ابسنتین، گندواش شناخته می شود.

استفاده چینی ها از این گیاه:

چینی ها دیر زمانی است که از این گیاه دارویی برای کاهش تب، بهبود سلامت گوارش و دفع انگل ها استفاده می کنند. در حقیقت، به واسطه توانایی بالا در خلاص شدن از شر انگل مالاریا، از این گیاه در سراسر جهان به عنوان درمانی برای بیماری مالاریا استفاده می شود. اما تاثیرگذارترین توانایی آن تا به امروز نابودی سلول های سرطانی بوده است. و این در شرایطی است که شواهد علمی از قدرت ضد سرطانی شگفت انگیز آن پشتیبانی می کنند.

افسنطین شیرین حاوی ترکیبی به نام آرتمیسینین است که دلیل ناتوانی بقای سلول های سرطانی در حضور این گیاه محسوب می شود. آرتمیسینین هر چیزی را از انگل تا باکتری، قارچ و سلول سرطانی می کشد، در شرایطی که کاری با سلول های سالم ندارد.

برای کشتن سلول های سرطانی با کمک آرتمیسینین یک ترفند نیز وجود دارد. آرتمیسینین می تواند سلول های سرطانی را به تنهایی نابود کند (نتایج یک مطالعه نابودی ۲۸ درصد از سلول های سرطان پستان را نشان داد)، اما قدرت واقعی آن در مقابله با سرطان زمانی آزاد می شود که با آهن ترکیب شود.

خواص پزشکی گیاه ضد سرطان خارگوش :

نیازی به گفتن نیست که پژوهشگران ممکن است یک داروی قدرتمند جدید برای مبارزه با سرطان در اختیار داشته باشند. اما چه کسی می داند چقدر طول خواهد کشید تا این دارو وارد بازار شود. و این که چه زمانی این کار را انجام خواهند و دارویی را از ترکیب آرتمیسینین مصنوعی با آهن مصنوعی تولید خواهند کرد. اما اگر در پی یک روش درمانی طبیعی هستید، نیازی نیست صبر کنید. افسنطین شیرین به شکل طبیعی خود در دسترس است.

خواص درمانی گیاه ضد سرطان خارگوش (افسنطین)

دارای ماده ای تلخ به نام آبسینتین و اسانس فرار بوده که بهترین ترکیبات این اسانس عبارتند از: تویول، تویون و فلاندرن.
گیاهی است که از آن به عنوان ضدعفونی کننده، اشتهاآور، ضدافسردگی، درمان اضطراب، قاعده آور، ضد انگل (آسکاریس و کرمک)، ناهنجاری های کبد و درمان اسهال استفاده می شود.

مصرف مقدار کمی از گرد گیاه بین وعده های غذایی برای کسانی که به تنبلی کبد مبتلا هستند، مفید است.

دم کرده گل یا برگ گیاه در مقداری آب و مصرف آن قبل از هر وعده غذا، باعث تحریک اشتها می شود.

کمپرس پارچه خیس در محلولی که از جوشانده گیاه بدست می آید، در محل خراشیدگی ها، نیش حشرات و دمل های چرکین مرهم مناسبی است.

تاثیر  گیاه ضد سرطان خارگوش (افسنطین) بر دستگاه قلبی-عروقی

۱.برای رفع کم خونی
۲. تصفیه خون
۳. رسوبات عروق خونی
۴. برای تقویت قلب
۵. کسانی که تصلب شرایین دارند
۶. برای افرادی که سکته مغزی کرده اند” مصرف این گیاه بسیار مفید است.
تاثیر افسنطین بر دستگاه عصبی
۱. در درمان بیماری های عصبی موثر است.
۲. اشخاصی که دچار بی خوابی و عصبانیت می شوند”
۳. برای درمان کابوس موثر است.
۴. سرگیجه را رفع می کند.
۵. دمنوش افسنطین برای تقویت حافظه و فراموشی نیز استفاده می شود.

تاثیر افسنطین بر غدد

۱. دمنوش افسنطین عوارض ناشی از نارسایی کبد را رفع می کند.
۲. در درمان یرقان موثر است.
۳. کبد را تقویت می کند.
تاثیر افسنطین بر دستگاه تنفسی
۱. برای رفع بوی بد دهان مفید است.
۲. برای درمان گلو درد از دمنوش این گیاه استفاده می شود.

تاثیر گیاه ضد سرطان خارگوش بر دستگاه حرکتی

۱. دمنوش افسنطین برای درمان بیماری رعشه و لقوه مفید می باشد.
۲. برای در مان واریس موثر است.
۳. برا رفع دردهای عضلانی و پیچ خوردگی اعضا و دردهای رماتیسم وریدی و مفصلی با دمنوش افسنطین، محل درد را کمپرس کنید.
تاثیر افسنطین بر دستگاه گوارش
۱. افسنطین برای درمان کرم های انگلی بسیار مفید است.
۲. اشتهارا زیاد و عمل هضم غذا را آسان می کند. در نتیجه برای عمل لاغری مفید می باشد.
۳. یبوست های ناشی از ضعف عمل دستگاه هاضمه با دمنوش این گیاه پر خاصیت درمان می شود.
۴. برای تقویت معده و روده موثر است.

طریقه مصرف افسنطین:

بهترین شکل مصرف افسنطین به شکل خشک و بصورت چای است. برای تهیه چای افسنطین، نیم قاشق چای خوری افسنطین خشک یا یک قاشق چایخوری افسنطین تازه را در دو فنجان آب جوش به مدت پنج تا ۱۵ دقیقه بجوشانید. مهم است که شما بیش از یک قاشق چایخوری برگ استفاده نکنید زیرا آنها بسیار قوی و تلخ هستند. زمان جوشانیدن طولانی تر موجب تندتر شدن بیشتر چای و قوی تر شدن آن و همچنین تلخ تر شدن چای نیز می شود. افسنطین باید از گل جدا شود تا بهترین اثر را داشته باشد ، اما می توانید با افزودن نعناع خشک یا آنیس ، و مقداری عسل طبیعی تلخی آن را کم نمایید. روزی ۲ فنجان به صورت یک روز در میان بنوشید.

طرز تهیه تنطور افسنطین:

۲۵ گرم گل خشک شده افسنطین را در یک شیشه با ۲۵۰ سی سی الکل سفید خالص مخلوط کرده به مدت ۱۰ روز تمام شیشه را در جایی گرم نگهداری کنید سپس به مصرف برسانید.

روش مصرف تنطور افسنطین:

میتوانید از این ماده استفاده کنید زیرا تنطور با سرعت جریان خون را زیاد کرده و خون را به طرف خود جذب می نماید باید روزانه ۱۰ قطره از تنطور بدست آمده را در ۱ فنجان آب سرد حل کرده بدون اینکه با هیچ ماده ای شیرین شود میل نمایید این دستور را باید ۳ الی ۴ روز و ۲ مرتبه در طول روز تکرار نمایید.

نکات مصرف:

مصرف افسنطین باید تر و تازه باشد.
تجویز این گیاه باید مداوم نباشد. مصرف بیش از حد بسیار سمی است
مصرف در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است .
به دلیل تلخی گیاه بهتر است با کپسول مصرف شود.
خاصیت گل و بذر افسنطین از سایر قسمتها بیشتر است.
به دلیل قابض بودن، بهتر است با روغن بادام شیرین خورده شود.
مصرف این گیاه باید زیر نظر طبیب صورت گیرد.

, , , , , , , ,
Share:


نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =